згідно з ст. 382 Цивільного кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.
Таким чином, в разі самовільного розміщення антенних пристроїв на даху (без згоди мешканців будинку та органів місцевого самоврядування) відповідальність несе особа, що вчинила такі дії. Для вирішення питання притягнення таких осіб до юридичної відповідальності Ви можете звернутися до органів місцевого самоврядування, до повноважень яких відноситься утворення адміністративних комісій або до суду.
5.53 Приймальне обладнання та мережі систем телебачення (у тому числі і супутникового) у будинках повинні забезпечувати колективне користування вказаними системами. Використання індивідуальних приймальних систем допускається в одноквартирних житлових будинках.
5.54 Антенні пристрої систем ефірного телебачення, супутникового зв’язку і телебачення повинні розташовуватися в тих місцях, де вони не погіршують архітектурного вигляду будинків. Як правило, розміщувати їх необхідно на даху будинків, з урахуванням додаткових механічних на¬вантажень. Розміщення антенних пристроїв на фасадних стінах, балконах не допускається.
«Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (приказ №76 от 17.05.2005), где написано нижеследующее:
3.2.5. | Вхід у горищне приміщення і на дах дозволяється тільки працівникам виконавця послуг, безпосередньо відповідальним за технічний нагляд, і тим, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівникам експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні. |
4.4.20. | Перебувати в горищному приміщенні і на покрівлі дозволяється лише працівникам виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. |
4.8.7. | Не допускається: — кріпити до димарів радіо- і телеантени; Осуществление права общей совместной собственности
(Статья 369 Гражданского кодекса Украины)
|
Есть много но…
Со ст. 382 Гражданского кодекса согласна.
» власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщензшь, які розташовані у житловому будинку». А откуда взялись такие выводы «Таким чином, в разі самовільного розміщення антенних пристроїв на даху (без згоди мешканців будинку та органів місцевого самоврядування) відповідальність несе особа, що вчинила такі дії. Для вирішення питання притягнення таких осіб до юридичної відповідальності Ви можете звернутися до органів місцевого самоврядування, до повноважень яких відноситься утворення адміністративних комісій або до суду»??? Пролистав статьи 382,383,384, я не нашла. Дальше не искала.
Далее, статья 10 Закона Украины «Про приватизацию государственного жилищного фонда»).
1. Власники квартир багатоквартирних будинків та житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у будинку чи гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою.
Согласно решению Конституционного суда Украины от 2.03.2004г. № 4-рп/2004
1. Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т. ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Таким образом, чердак, крыша и внешние стены принадлежат не обслуживающей организации – они принадлежат нам на праве долевой собственности наравне с другими жильцами, собственниками других квартир. Обслуживающая организация обладает правом лишь пользоваться чердаком и крышей, и лишь только в том случае, если это не нарушает наши права. Касательно небезызвестного постановления «Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій» (приказ №76 от 17.05.2005)
Это всего лишь Правила, которые приняла некая структура, это акт технического регулирования, описывающий правила и нормы эксплуатации.
Не стоит забывать, что сначала у нас стоит Конституция, затем – Кодексы (в нашем случае Гражданский, Жилищный, и т.п.), потом – Законы, после подзаконные акты.
Но всегда действует принцип старшинства: подзаконный акт не может вступать в противоречие с законом, законы не должны противоречить кодексам, ну а кодексы должны действовать в полном соответствии с Конституцией.
Тем более какое мы сейчас имеем отношение к ЖКХ? И почему мы пользуемся их нормативными документами?
Итак, есть Гражданин. У него в собственности имеется квартира, и, согласно Жилищного кодекса, он владеет правом долевой собственности на чердак и крышу, то есть совместно распоряжается ими вместе с другими жильцами. Право собственности, кстати, закреплено в Конституции:
1. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
2. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Главная ошибка, совершаемая жильцами многоквартирных домов, в том, что они идут и просят, именно просят этот ключ от чердака. А требуется не просить – требуется уведомлять о том, что необходимо попасть на чердак. Зачем? Да какое, простите, их дело, зачем? Причём они здесь? Есть жилец, собственник, он хочет попасть на крышу, и это его право неприкосновенно, незыблемо. Все иные разговоры не имеют никакого смысла. Не дают ключ? Просят, чтобы написали заявление? Вам как собственнику оно надо, писать бумажку, чтобы воспользоваться своим же правом? Вот! Пускай сами пишут. Вообще не дают ни под каким предлогом? Сразу же уведомляйте о том, что замок на чердак будет незамедлительно сменён вами. Я в следующий раз так и поступлю. А для тех, кто этого не хочет понимать советую ещё раз прочитать ст.369 Гражданского кодекса Украины.
Право общей совместной собственности
(Статья 368 Гражданского кодекса Украины)
1. Спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Нормы существуют для того, чтобы упорядочивать. (банально звучит) Вместо того, чтобы ставить по одной антенне на квартиру, эстетичнее поставить коллективную антенну. Меньше шансы повредить крышу и не свисают провода вдоль стен. НО! Сплошь и рядом эти нормы нарушаются. А почему? А потому, что это нормы для строителей. Они должны предусмотреть. А жильцы в праве распоряжаться своей собственностью как считают нужным, если это не мешает другим жильцам. Другими словами — действует социальный договор. И это не только антенны. Например балконы. Если соседи не возражают и это не влияет на прочность дома и не мешают обслуживанию различных коммуникаций — можно.
Но тут есть один скользкий нюанс. Мы живём в не правовом государстве. У нас на любой чих найдётся минимум два закона, разрешающий и запрещающий. Это открывает широкое поле для коррупции. Приходит «дядя» и говорит, что антенна тут — не законна. И хотя это не так, но доказать это можно только в суде, если есть хороший юрист и потратив много денег. Проще «дать». Так работает система.
И конкретно по антеннам. В нашей хрущёвке конструктивно не заложены коммуникации под антенны, интернет, телефонию. Заложены только радио-точка (кто то ещё пользуется?) и электричество 220В. Кто пользуется стационарным телефоном — нарушает нормы. Кто пользуется кабельным телевидением — нарушает нормы. Кто пользуется интернетом — нарушает нормы. Кто пользуется домофоном — нарушает нормы. И что?
В данный момент на крыше есть » тарелки» все они установлены на вент. каналах,что запрещено и ведет к штрафам со стороны газовой и пожарной службы. Поэтому буду очень рада,если жители нашего дома найдут конструктивное решение, которое удовлетворит большинство.